1703/55
Carl H. Fischer (f. Horsens 1885, d. 1955)
Opstilling med roser, frugt og et askebæger. Sign. Carl H. Fischer. Olie på lærred. 70×101.
Én reparation/lap på bagsiden. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 16. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
19 bud