1703/​55

Carl H. Fischer (f. Horsens 1885, d. 1955)

Opstilling med roser, frugt og et askebæger. Sign. Carl H. Fischer. Olie på lærred. 70×101.

Én reparation/lap på bagsiden. Mindre krakeleringer.

Ældre malerier og møbler, 16. januar 2017

Vur­dering

500–1.000 DKK

Hammerslag

600 DKK

19 bud

600 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 460 DKK
440 DKK
(Autobud) 420 DKK
400 DKK
(Autobud) 380 DKK
360 DKK
340 DKK
320 DKK
(Autobud) 300 DKK
300 DKK
(Autobud) 290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK