Johannes C. Bjerg (f. Ødis 1886, d. København 1955)
Portræt af en ung kvinde. Usign. Buste af gips. H. 50, B. 30.
Proveniens: Museumsbygningens auktion, november/december, 2003.
Original stand med noglemærker, misfarvninger og skrammer. Afslag på basen i hjørnerne.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
27 bud