2427/​682

Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)

Snegl. Usign. Rød granit. H. 20. B. 33. D. 14.

Proveniens: “CoBrA”, Kunsthallen, København, Auktion, 488, kat. 108. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.

Original stand.

I Lyngby
Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?