320/5
“Oksen/Ox-Chair”. Hvilestol og fodskammel med stel af stål. Sider, sæde, ryg og skammel betrukket med patineret naturskind. Udført og mærket med metalskilt hos Erik Jørgensen. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte overfladeridser og mærker.
Tvangssalg, 22. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
15 bud