320/​5

“Oksen/Ox-Chair”. Hvilestol og fodskammel med stel af stål. Sider, sæde, ryg og skammel betrukket med patineret naturskind. Udført og mærket med metalskilt hos Erik Jørgensen. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte overfladeridser og mærker.

Tvangssalg, 22. oktober 2018

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

15 bud

(Autobud) 38.000 DKK
36.000 DKK
34.000 DKK
32.000 DKK
(Autobud) 30.000 DKK
30.000 DKK
(Autobud) 29.000 DKK
28.000 DKK
(Autobud) 27.000 DKK
26.000 DKK
(Autobud) 25.000 DKK
24.000 DKK
23.000 DKK
22.000 DKK
21.000 DKK