2048/44
Fladlåget renæssance kiste af egetræ, front med to låger samt to skuffer, prydet med ejerinitialer ITG anno 1737 den. 02 september. Delvist 18. årh. H. 82. B. 149. D. 71.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag