2439/1769
Gunnar Biilmann Petersen (f. 1897, d. 1968)
Højdejustérbar bordlampe af messing monteret med plisseret skærm af akryl. Model 344. Udført hos Le Klint. Max H. inkl. skærm 72.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
844225 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.