2439/​1769

Gunnar Biilmann Petersen (f. 1897, d. 1968)

Højdejustérbar bordlampe af messing monteret med plisseret skærm af akryl. Model 344. Udført hos Le Klint. Max H. inkl. skærm 72.

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Almindelig brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion
Kategori
Vur­dering

1.500 DKK

Solgt

Hammerslag

4.200 DKK  

34 bud

Tidspunkt Byder Bud
844977 4.200 DKK
107830 (Autobud) 4.000 DKK
844977 4.000 DKK
107830 (Autobud) 3.800 DKK
844977 3.600 DKK
107830 3.400 DKK
844977 3.200 DKK
107830 (Autobud) 3.000 DKK
844977 2.900 DKK
107830 (Autobud) 2.800 DKK
844977 2.700 DKK
107830 (Autobud) 2.600 DKK
844977 2.500 DKK
107830 (Autobud) 2.400 DKK
844977 2.300 DKK
107830 2.200 DKK
844977 2.100 DKK
107830 (Autobud) 2.000 DKK
844977 2.000 DKK
107830 (Autobud) 1.950 DKK
844977 1.900 DKK
107830 (Autobud) 1.850 DKK
844977 1.800 DKK
107830 (Autobud) 1.750 DKK
844977 1.700 DKK
107830 (Autobud) 1.650 DKK
844977 1.600 DKK
107830 (Autobud) 1.550 DKK
1048448 1.500 DKK
107830 700 DKK
810907 (Autobud) 650 DKK
107830 600 DKK
810907 550 DKK
844225 500 DKK