Alfred Olsen (f. Fejø 1854, d. København 1932)
Parti fra København med Børsgraven en stille morgen. Sign. Alfred Olsen. Olie på lærred. 58×84.
Én stor reparation/lap på bagsiden samt lille reparation ved kant. Retoucheringer. Mindre krakeleringer og enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
36 bud