2049/818
Dansk design
Sæt på fire væglamper af messing. Fatningshus af bakelit. Udført og mærket hos Lyfa. H. 19. D. 21. (4)
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Messing iret. Nogle skruehuller på kanter med senere lodninger og enkelte defekter. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Skærme medfølger ikke.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag