2032/232
Samling tupilakker af udskåret narhvalstand og ben samt to figurer af fedtsten. Grønland 20. årh. H. 5–20 cm. (10)
Den ene figur knækket. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud