1804/864
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Kugleramme af delvist bemalet bøgetræ. Stemplet Kay Bojesen, Copyright, Denmark. H. 24.
Brugsslitage. Overfladiske ridser og mærker. Mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 23. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
16 bud