1650/​30

ET SÆT på seks højryggede armstole af sortlakeret træ; udskåret med frimurersymboler. Barokform, 20. årh.s slutning. (6)

Enkelte ridser og mærker. Ikke betrukne. Tilføjelse 09–12-2016: Ryggen på den ene stole brækket i samlingerne (to dyvler).

Ældre malerier og møbler, 12. december 2016

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag