2104/864
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Au pied du mur”, 1969. Usign. Litografisk udstillingsplakat fra Galerie Jeanne Bucher, Paris. Bladstørrelse 75×53. Uindrammet.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag