1921/523
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
Kvinde i profil. Sign. Scherfig 1957. Olie på plade. 28×22.
Udstillet: Corner 1958.
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud