Kim Holm (f. 1952)
Cylindrisk skål af hårdtbrændt lertøj modelleret med geometrisk dekor. Dekoreret med gråhvid glasur. Stemplet monogram. Unik. H. 15. Diam. 16,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
843155 |