2312/7
Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961)
Engparti en sommerdag, i baggrunden klitter. Sign. monogram 1920. Olie på lærred. 56×71.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 492, 1987 nr. 116.
Mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag