Foto endnu ikke klar
895/69
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
En sommerdag på engen. Børnene holder udflugt. Sign. H. A. Brendekilde 85. Olie på lærred. 48×63.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag