2143/38
Rundt fritstående skabsbord af rosentræ, front med låge, dekoreret med intarsia og påsatte bronzer, cabriole ben. Rokoko stil. Ca. 1900. H. 71. Diam. 76.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag