2415/​36

Georg Jensen

Samling årsskeer, -gafler og -knive af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde i form af kløver. Årgang 1979. Udført og stemplet hos Georg Jensen. Vægt ca. 1189 g. (25)

Bestående af: 6 skeer, 12 gafler og 7 knive.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK