2415/36
Samling årsskeer, -gafler og -knive af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde i form af kløver. Årgang 1979. Udført og stemplet hos Georg Jensen. Vægt ca. 1189 g. (25)
Bestående af: 6 skeer, 12 gafler og 7 knive.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag