1502/1584
Mexicansk kande samt sæt på seks skåle af sterlingsølv. 20. årh.s midte. Vægt 1539 gr. H. 18,5 cm. L. 13 cm. D. 12 cm. (7)
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og mindre buler.
Varia, 8. januar 2015
Vurdering
Hammerslag