2417/822
Ubekendt design
Et par loftslamper af hvidlakeret metal med skærme af opalglas. 1930'erne. H. 53. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Et manglende loftsbeslag. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 23. april 2024
Vurdering
Hammerslag