2417/​822

Ubekendt design

Et par loftslamper af hvidlakeret metal med skærme af opalglas. 1930'erne. H. 53. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Et manglende loftsbeslag. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 23. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK