2104/762
Dansk møbeldesign
Et par kurvestole af bambus og rattan, løse hynder med gulligt og blå møbelstof. 1940–50'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle fletdefekter. Hynder med pletter.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag