2439/1785
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Et skab af mahogni. Indvendig med hylder. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens snedkerier. Skab: H./B. 76. D. 36.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Glostrup
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
811055 | ||
1136317 |