1920/1533
En samling jubilæums- og juleskeer- og gafler af delvis forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. A. Michelsen. (16)
Bestående af: Jul 1940, ske og gaffel (replica). Jul 1941, ske og gaffel (replica). Jul 1950, ske og gaffel. Jul 1951, ske og gaffel. Jul 1965, ske og gaffel. Tronfølgerens 18 års fødselsdag, ske og gaffel (1958). Tronfølgerens bryllup 1967, 2 skeer og 2 gafler.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
24 bud