2125/83
Bord af mahogni og mahognipoleret træ, aftagelig plade, hver side med udtræksplade. Chippendale form. 20. årh.s begyndelse. H. 75. L. 85. B. 53.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Skæv plade.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag