I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856)
Kornblomster, bygaks og brombærblomster. Sign. I. L. Jensen. Olie på træ. 26,5×17,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 532, 1989 nr. 133, afbildet s. 114.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Talrige krakeleringer og enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. december 2021
27 bud