1825/​2004

Rolex

Herrearmbåndsur af stål. Model Date, ref. 1501. Chronometer certificeret automatisk værk med dato. Lys urskive med sølvfarvede visere og timemarkører. Lynette af hvidguld. Oyster lænke af stål med foldespænde ref. 78350–19. Omkreds ca. 18,5 cm. Diam. 34 mm. 1969.

Garantibevis fra Knud Pedersen medfølger.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Pletter på skiven. Service tiltrængt. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 20. juni 2018

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK