2440/1182
Ole W. Jacobsen (f. 1930, d. 2011)
Opal- og diamantvedhæng af delvist forgyldt sterlingsølv prydet med poleret opal og tre brillantslebne diamanter. Halskæde af 18 kt. guld medfølger. Vedhæng 2,1×3,1 cm. L. 40 cm. (2)
Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Danske mestre, 2. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag