2106/​259

Otto Olsen (, f. 1886 - aktiv ind til ca. 1915)

Parti fra havnen i Helsingør med Kronborg i baggrunden. Sign. Otto Olsen. Olie på lærred. 29×44.

Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. februar 2021

Vur­dering

Hammerslag

(Autobud)
(Autobud)
(Autobud)
(Autobud)