2106/​259

Otto Olsen (f. 1886)

Parti fra havnen i Helsingør med Kronborg i baggrunden. Sign. Otto Olsen. Olie på lærred. 29×44.

Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. februar 2021

Vur­dering

2.000 kr

Hammerslag

1.450 kr

(Autobud) 1.450 kr
1.400 kr
(Autobud) 1.350 kr
1.300 kr
(Autobud) 1.250 kr
1.200 kr
(Autobud) 1.100 kr
1.050 kr
1.000 kr