2103/25
Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908)
“Rørvig Strand”. Joller i vandkanten. Sign. Holger Drachmann 86. Olie på træ. 31×57.
Retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger under fernis.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
29 bud