1627/​50

ENGELSK rejseskriveskrin af palisander og indfarvet træ. 19. årh. og senere. H. 88. B. 59. D. 35.

Delvist restaureret. Falmet. Småskrammer. Underdel af nyere dato.

Ældre malerier og møbler, 4. juli 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag