1627/50
ENGELSK rejseskriveskrin af palisander og indfarvet træ. 19. årh. og senere. H. 88. B. 59. D. 35.
Delvist restaureret. Falmet. Småskrammer. Underdel af nyere dato.
Ældre malerier og møbler, 4. juli 2016
Vurdering
Hammerslag