11908/38
Martin Siegfried Rasmussen (f. Taarbæk 1883, d. Raadvad 1971)
Hestekærre foran Den Røde Port ved Dyrehaven. Sign. Martin S. Rasmussen. Olie på lærred. 46×60.
Kunst, antikviteter & design, 23. februar 2019
Vurdering
Hammerslag