2006/150
Lågkrukke af porcelæn, dekoreret i farver og guld med romerske gudinder Ceres og Flora ovale kartoucher, blomster og ornamentik. Meissen. 20. årh. H. 48.
Let slitage på guld på lågknop.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
30 bud