2006/​150 Lågkrukke af porcelæn, dekoreret i farver og guld med romerske gudinder Ceres og Flora. Meissen. 20. årh. H. 48.

Be­skriv­el­se

Lågkrukke af porcelæn, dekoreret i farver og guld med romerske gudinder Ceres og Flora ovale kartoucher, blomster og ornamentik. Meissen. 20. årh. H. 48.

Let slitage på guld på lågknop.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

60.000 kr.

30 bud

(Autobud) 60.000 kr.
55.000 kr.
(Autobud) 34.000 kr.
32.000 kr.
27.000 kr.
26.000 kr.
25.000 kr.
24.000 kr.
(Autobud) 23.000 kr.
22.000 kr.
(Autobud) 21.000 kr.
20.000 kr.
(Autobud) 19.500 kr.
19.000 kr.
(Autobud) 18.500 kr.
18.000 kr.
(Autobud) 17.500 kr.
17.000 kr.
16.500 kr.
(Autobud) 16.000 kr.
15.500 kr.
(Autobud) 9.500 kr.
9.000 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.