2045/388
August Schiøtt (f. Helsingør 1823, d. Hellebæk 1895)
Parti fra en norsk fjord. Sign. Schiøtt. Olie på plade. 27×39,5.
Behov for let overfladerensning. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag