2438/​313

Potpourrivase af porcelæn, dekoreret i farver og guld med brogede blomsterbuketter, lågknop i form af putto holdende blomsterkurv. Den Kongelige Porcelainsfabrik 19. årh. H. 40.

Låg kraftigt restaureret, hårrevne, afslag på pousserede blomster samt brændingsrevne ved figur. Den ene hank restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag