911/178
Bertel Hansen-Svaneke (f. Svaneke 1883, d. København 1937)
Badende drenge ved en klippekyst på Bornholm. Sign. Bertel H-Svaneke. Olie på lærred. 91×100.
Ældre malerier og tegninger, 29. november 2022
Vurdering
Hammerslag