2110/796
Flemming Agger, m.fl.
To standerlamper af hhv. sortlakeret metal og messing. Skærme af plisseret akryl. Ene lampe udført hos Le Klint. Max H. inkl. skærm: 153/160. (2)
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. En skærm med huller. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag