2110/​796

Flemming Agger, m.fl.

To standerlamper af hhv. sortlakeret metal og messing. Skærme af plisseret akryl. Ene lampe udført hos Le Klint. Max H. inkl. skærm: 153/160. (2)

Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. En skærm med huller. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 9. marts 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK