2004/​212

Frisisk ur i kasse af mahogni, hvidmalet urskive dekoreret med byprospekt og bladværk, top med figurer. 19. årh. H. 147.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Lod medfølger. En vinge på figur mangler. Defekt glas ved pendul.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

460 DKK

460 DKK
(Autobud) 440 DKK
420 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK