2004/212
Frisisk ur i kasse af mahogni, hvidmalet urskive dekoreret med byprospekt og bladværk, top med figurer. 19. årh. H. 147.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Lod medfølger. En vinge på figur mangler. Defekt glas ved pendul.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag