1739/1583
Tysk stangenglas, dekoreret med knopper og opsat på rund base. 19/20. årh. H. 34 cm.
Proveniens: Birgit og Bent Wolstrups samlings.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag