Maja Lisa Engelhardt (f. Frederiksberg 1956)
Abtraktion. Sign. Maja Lisa Engelhardt, 1995. Monotypi i farver. Bladstørrelse 74×104. (2)
Bog medfølger: Maja Lisa Engelhardt - “N.Y. 1995, Monotypier”, 1995.
Litteratur: Maja Lisa Engelhardt - “N.Y. 1995, Monotypier”, 1995. Afbildet s. XIV.
Proveniens: Galleri Profilen.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021