2140/​554

Maja Lisa Engelhardt (f. Frederiksberg 1956)

Abtraktion. Sign. Maja Lisa Engelhardt, 1995. Monotypi i farver. Bladstørrelse 74×104. (2)

Bog medfølger: Maja Lisa Engelhardt - “N.Y. 1995, Monotypier”, 1995.

Litteratur: Maja Lisa Engelhardt - “N.Y. 1995, Monotypier”, 1995. Afbildet s. XIV.

Proveniens: Galleri Profilen.

Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.

Moderne kunst og design, 5. oktober 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK