1950/​413

Fritz Mellmann (, 20. årh.s begyndelse)

Interiør med en dame dækkende bord. Sign. Mellmann 9. 18. Olie på malepap monteret på lærred. 47×36.

Retoucheringer. Mindre afskalninger, overvejende langs kanter. Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

2.100 DKK
2.000 DKK