2139/146
Kommode af mahogni, buet front med to skuffer, tilspidsede ben. 19. årh.s begyndelse. H. 79,5. B. 82,5. D. 48.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader. Finérreparationer. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag