1946/23
To græske ikoner. Biskop. Tempera på træpanel. 29,5×19,5. Samt Fremstilling med to kvindelige helgener. 40,4×25,5. 20. årh.(2)
Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag