2040/56
Chatol af mahogni, front med cylinderklap bag hvilken skuffer og rum af bejdset birketræ. Chippendale stil. 20. årh. H. 109. B. 93. D. 67.
Beslag mangler. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag