1831/793
Dansk møbeldesign
Trekantet sofabord af teak med afrundede hjørner, tre skråtstillede ben af eg. H. 49. L. 124. B. 74.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag