2104/​112

Antonio Allegri da Correggio, efter, 20. årh.

“Mystic Marriage of Saint Catherine”. Usigneret. Olie på lærred. 79×76.

Behov for let overfladerensning. Én mindre reparation/lap på bagsiden. Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK