Carl Ludvig Jessen (f. Dedsbøl 1833, d. sst. 1917)
Italiensk gårdparti. Sign. C. L. Jessen, Rocca di Papa 1868. Olie på lærred monteret på plade. 38,5×54.
Enkelte mindre revner (1–2,5 cm). Enkelte mindre afskalninger, primært i øverste højre hjørne. Mindre krakeleringer.