869/1228
Louise Bourgeois (f. 1911, d. 2010)
“The Night”. Sign. Louise Bourgeois 2001, 3/50. Litografi i farver. Bladstørrelse 50×41
Proveniens: Barbara Krakow Gallery; Boston (mærkat på bagsiden).
Moderne malerier og grafik, 7. december 2016
Vurdering
Hammerslag