1244/1045
Topas- og diamantring af 18 kt. guld prydet med smaragdslebet topas og baguetteslebne diamanter. Str. 60. Stemplet GJ. Ca. 1940.
Kan fremstå med alders- og brugsslitage.
Smykker, 31. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag